Betalen
Zakelijke rekeningen
Kaarten
Betalingen ontvangen
Online bankieren
Lenen
Vastgoed
Voertuig
Materiaal en machines
Overnames
Bedrijfskapitaal
Sparen en beleggen
Sparen
Beleggen
Verzekeren
Sectoren
Land- en tuinbouw
Uw pensioen komt stilaan in zicht? Proficiat. Pensioensparen levert u aan het einde van de rit een mooi spaarpotje op voor na uw 65e verjaardag én bezorgt u ook ieder jaar een mooie belastingvermindering. Maar hoe zit dat nu weer met die eindbelasting? In ruil voor het belastingvoordeel van de voorbije jaren rest er aan het einde van de rit de ‘taks op het langetermijnsparen’.
Er zijn drie scenario’s mogelijk:
De ‘taks op het langetermijnsparen’ wordt ingehouden tijdens het jaar dat u uw 60ste verjaardag viert. Het tarief bedraagt momenteel 8 %.
Eenmaal de taks is ingehouden, kunt u vrij over het kapitaal beschikken en volgen er geen verdere belastingen meer. U kunt dan nog wel verder sparen met belastingvermindering tot u 64 bent. Dit is het meest gunstige scenario.
Tip: In het jaar dat de eindbelasting wordt ingehouden, doet u er goed aan om uw storting pas uit te voeren nadat de fiscus de eindbelasting heeft ingehouden. Zo vermijdt u dat uw storting van dat jaar mee wordt belast.
Hebt u uw pensioenspaarcontract pas geopend na uw 55ste verjaardag, dan wordt de eindbelasting ingehouden op de 10de verjaardag van het contract. Dat betekent dat ook de stortingen van na uw 60ste verjaardag mee belast worden. U kunt uw spaartegoed opvragen nadat de eindbelasting werd ingehouden.
Vraagt u uw kapitaal vervroegd op, dan bent u een fiscale boete verschuldigd. De eindbelasting bedraagt dan 33 %. Probeer dit scenario te vermijden: de eindbelasting is dan zwaarder dan de belastingvermindering waarvan u bij de stortingen hebt kunnen genieten.
Start bij voorkeur met pensioensparen voor u 55 bent en stort enkel geld dat u minstens tot uw 60ste kunt missen.